از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

سخنان حسین بن علی ع از مدینه تا کربلا

وضعیت موجود
قیمت 57000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

سخنان حسین بن علی ع از مدینه تا کربلا

آیه اله محمدصادق نجمی

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

نهضت بزرگ کربلا، صفحهٔ تابناکی در تاریخ بشری است که هماره، فراراه ره‌پویانِ حقیقت و آزادگی و عدالت است. چگونه باید زوایای گوناگون این قیام را شناخت؟ بی‌تردید مهم‌ترین راه، مطالعهٔ سخنانی است که حسین‌بن‌علی’ از مدینه تا کربلا، ایراد فرموده و در ضمن آنها فلسفهٔ قیام و بسیاری از مسائل دیگر را به روشنی تشریح کرده است.

با مطالعه و تأمل در آن سخنان می‌توان وجوه، مختلف نهضت حسینی، حوادث و جریان‌ها و نیز چهره‌های حق و باطل را بازشناخت. این سخنان حضرت، در منابع گوناگون تاریخی پراکنده و مطالعه آنها برای همه میسور نبود تا این‌که نویسندهٔ سخت‌کوشِ کتاب حاضر، همه آن کلمات و سخنان را از منابع دست اول تاریخی، در یک‌جا گردآورد و گنجینه‌ای از معارفِ دینی، سیاسی و تاریخی را به آسانی در اختیار گذاشت.

 

این کتاب در واکاوی ابعاد گوناگون واقعه کربلا و فلسفه نهضت امام حسین(ع) می‌کوشد حقیقت این ماجرای عظیم تاریخی را با استناد به سخنان و روایاتی از سالار شهیدان(ع) بیان کند.

از آنجا که این سخنان حضرت، در منابع گوناگون تاریخى پراکنده بودند و مطالعه آنها براى همه میسر نبود، کتاب حاضر، تمامی آن کلمات و سخنان را از منابع دست اول تاریخى، در یک‏جا گردآورده و گنجینه‏اى از معارف دینى، سیاسى و تاریخى را در اختیار گذاشته است.

از دیگر آثار تألیفی و ترجمه‌ای نویسنده این کتاب می‌توان «حمزه سیدالشهدا(ع)»، «خطبه حسین بن علی(ع) در منی»، «ترجمه سیری در صحیحین»، «اضواء علی الصحیحین»، «بیان در علوم و مسائل کلی قرآن؛ ... Exposition in the science and general issues» و «تجلی وحدت، تبیین حکم امام، ره، بر حضور شیعیان در نمازهای حرمین شرفین» را نام برد.

 

 

نام انتشارات: موسسه بوستان کتاب

سال: 1398

نوبت چاپ: بیست و یکم

شمارگان: 800

قطع: وزیری

تعداد صفحه: 416

شابک:

978-964-09-1241-6