از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

کتاب دعبل و زلفا

وضعیت موجود
قیمت 30000 تومان
رتبه ی این کالا: 5.0

این اثر روایتی عاشقانه از آشنایی و زندگی پر فراز و نشیب دعبل خزاعی، شاعر اهل بیت(ع) و همسر سازش‌ناپذیرش زلفاست؛ در این کتاب، مقاطعی از زندگی دعبل در زمان امام موسی کاظم(ع) و امام رضا(ع) به صورت داستانی کنکاش شده است.؛ عشق میان او و زلفا بستری جذاب برای ماجراهای فراوان این رمان است که تلاش دارد بر اساس داده‌های تاریخی به بازسازی و بازآفرینی ماجراها و حوادث بپردازد.

نویسنده: مظفر سالاری

اگر برای خرید تمایل به عضویت در سایت ندارید،

فقط کافی است نام محصول را به سامانه ۳۰۰۰۷۶۵۰۰۰۱۰۸۲ بفرستید

همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

در این کتاب، ضمن داستان عاشقانه‌ای که روایت می‌شود و فراز و فرودهایی که شاعر آزاده و شجاعی چون دعبل در دربار بنی‌عباس برای رسیدن به محبوب خود با آن مواجه است، سخن از اشتیاق محبان موسی بن جعفر(ع) از جمله دعبل برای دیدار امامشان و رنج فراق ایشان برای یاران می‌شود؛ اما دیدار ایشان که در زندان هارون محبوس است، به سادگی میسر نیست.از بخش‌های خواندنی کتاب لحظاتی است که داستان به زندگی موسی بن جعفر(ع) و فرزندشان علی بن موسی الرضا(ع) کشیده می‌شود. یکی از زیباترین قسمت‌های کتاب «دعبل و زلفا» روزنه‌ای است که نویسنده از آن ما را به تماشای اتاقکی می‌برد که «مرکز جهان است». بارها خوانده و شنیده‌ایم که سالهای پایانی عمر حضرت موسی بن جعفر(ع) در زندان‌های مخوف بنی عباس گذشت، «دعبل و زلفا» این زندان‌ها را مقابل چشمانمان ترسیم می‌کند و ما را در حسرت اصحاب نزدیک آن امام عزیز که شیفته و تشنه دیدارش بودند، شریک می‌کند:«... ببینید از این روزنه اتاقکی پیداست به وسعت آسمان و زمین. بیایید ببینید: ابوالحسن در سجده است. او مرکز جهان است. این را باور دارم»(ص 167 کتاب).

 گزیده ای از کتاب:

کاش عاشقانه ترین و سوزناک ترین شعرت را برای زندانی بغداد و خاندان پاکش می سرودی! عاشقانه ها فراوان اند و این قسم عاشقانه که من دوست دارم ، اندک. تو شاعر اهل بیتی . بر پیشانی ات بنویس " تمام فکر و ذکرم وقف شد برای ابد بر محمد و آل محمد". من نیز افتخار می کنم که در خدمت شاعر دل سوخته ی اهل بیت باشم.

نام انتشارات: به نشر

سال: 1396

شمارگان: 2000

قطع: رقعی

تعداد صفحه: 332

شابک:

978-964-02-2778-7